Pro rodiče

Pokud Vás Váš potomek přesvědčil, že sobotu 21.10.2017 stráví na larpu „Čas Odplaty“, nemusíte o něj mít strach. Bitvu připravují lidé, kteří mají s podobnými akcemi bohaté zkušenosti, akce je konaná pod záštitou občanského sdružení Moravian LARP o.s.

Na bezpečnost vybavení i samotného boje bude kladen velký důraz jak při registraci a schvalování kostýmů a zbraní, tak v průběhu bitvy samotné. V boji se používají nekovové většinou dřevenné nebo laminátové repliky středověkých zbraní s měkčeným povrchem (nejčastěji molitan nebo karimatka), a až na drobné oděrky a modřiny nemíváme z podobných akcí vážnější úrazy.

Pro všechny případy je na místě po celou dobu přítomen kvalifikovaný zdravotník  s potřebnou výbavou na poskytnutí okamžitého ošetření.

Od Vás, rodičů a zákonných zástupců, budeme vyžadovat aby Bojovníci byli vybaveni:

  • Vámi podepsaným souhlasem s účastí na bitvě
    Přihláška pro hráče do 18 let
  • kartičkou pojišťovny (pro všechny případy)
  • zásobou tekutin (Na bojišti bude dostupná pitná voda, ale jiné i nealkoholické nápoje osvěží lépe)
  • svačinou na doplnění energie
  • Pokud se Váš potomek neobejde bez potřebných léků – typické příklady jsou pomůcky pro astmatiky či léky na alergie – přesvěčte se že je sebou opravdu má a  případně toto na místě nahlašte zdravotníkovi.

V případě že máte v plánu svého potomka doprovázet

– u účastníků mladších 15ti let je účast zákonného zástupce povinná  –  můžete bez obav sledovat jeho snažení v bitvě, samozřejmě z rozumného povzdálí, aby si vás některý hrdinný válečník nespletl s protivníkem. Pokud budete oblečeni v přírodních nerušivých barvách, či nějakém náznaku kostýmu – stačí jednoduchá tunika či plášť (konzultujte se svým potomkem, jistě vám poradí) – pomůžete nám eliminovat nežádoucí prvky 21. století, které narušují atmosféru a prostředí „středověké“ bitvy.

 


 Bitva se koná za každého počasí, raní zatažená obloha není důvod proč nepřijet.

 

V případě jakýchkoli dotazů se obracejte na e-mailovou adresu :  sosbitvy@email.cz
nebo na Facebook

Čas odplaty [2019]

KDY: sobota 12. 10. 2019
KDE: Brno - Kohoutovice

Registrace

Kontakt

Společenstvo Ostré Sekery
e-mail: sosbitvy@email.cz
Facebook: Bitvy organizované Společenstvem ostré sekery
tel: (+420) 602 871 004