Příběh

Mapa světa
 

Zapadá slunce.

Jeho paprsky se odrážejí od Hvězdné brány a záře barví stěny do ruda. Jak postupně zapadá, vrhají hradby čím dál delší stín na velkou louku a průsmyk za ní. Když stín dosáhl celé délky průsmyku, obejmul svojí temnotou mnoho postav. Vypadalo to, jako by se ze samotného stínu zhmotnil dav přízraků. Kdo to tenkrát zřel, v hrůze utíkal. Skřetí pluky, pochodujíc ze svých stepních lovišť, dávají padajícímu stínu strašlivý zjev. 

Ano je to tak. Uplynulo několik let, pomřelo pár šlechticů v Ilmerosu, a temnota opět nabrala sílu k novému úderu. Od té doby co se Spojenectví neustále pře o moc a vládu nad zemí, zapomněli šlechticové průběžně posílat oddíly vojsk do jižních držav, aby udržely své území. Dostáváme se na místo, které není hlavním bojištěm mezi Hordou a Spojenectvím, pokud ale tyto hradby padnou, už jen těžko Spojenectví udrží Hordu na hranicích. 

Skřeti, barbaři, trollové, i několik vlkodlaků a nestvůr z Temného lesa. Ti všichni jdou dobýt Hvězdu a hodovat na mrtvolách obránců. Nic jim nebude stát v cestě a dopředu počítají s vítězstvím. Je jich však sotva sto, neboť jsou pouze výzvědným oddílem.

Jak vojsko pochoduje, velitel v první řadě zbystří a zastaví svůj oddíl. Vzápětí před jeho nohy přistane do země šíp. Jsou na dostřel věží. Čas na těžší kalibr.

„ÚÚÚthran maal galvar!“

Na pokyn velitele zatroubí několik trollů na obrovské rohy, a jejich zvuk se nese do dáli ozvěnou. 

Uplyne sotva chvíle, a nad kopcem se objevuje gobliní vzducholoď.  Letí směrem k bráně, po okraj naložená výbušninami. Zanedlouho zbude z hradeb jen hromada suti. 

Mezitím na palubě větrné kocábky …

„Šéfe, tohle bude vítězství zadarmo! Třeba nás pak za odměnu nesežerou.“

„Co říkáš? Neslyším tě přes motory!“

„Že to bude vítězství zadarmo!“

„Nešermuj s tím žhavym klackem kolem doutnáku ty skrčku zelenej!“

„Cože? Já vás neslyším! Asi se víc naklonim!“

„Tohle je nad moje nervy. Všichni jak jste zelení, tak jste pitomí.“

Kapitán vzducholodě, urostlý dvoumetrový skřet, uchopí goblina za hlavu a hodí s ním za sebe do harampádí. Když se goblin vzpamatuje, všimne si že na jednom motoru se uvolnil boční plech. 

„Šéfe, tady to nějak plandá, já to spravim!“

„Nehrab na to! Nebo tě hodím přes palubu, a na týhle lodi to fakt zpátky nedoplaveš!“

„Stačí do toho takhle párkrát bouchn– WHUUUUUUUU!!!!“

 Najednou jeden z motorů začne vynechávat a kus plechu letící směrem vzhůru udělá trhlinu v plášťi. Vzducholoď se začne točit a padat směrem k zemi.

Mezitím co všichni fackují viníka, kapitán lodi dělá vše proto, aby s poškozenou vzducholodí letěl dál, a začíná se mu i dařit. Vzducholoď však postupně klesá a k bráně je to stále příliš daleko …

 

Čas odplaty [2018]

KDY: sobota 27. 10. 2018
KDE: Brno - Kohoutovice

Registrace

Kontakt

Společenstvo Ostré Sekery
e-mail: sosbitvy@email.cz
Facebook: Bitvy organizované Společenstvem ostré sekery
tel: (+420) 602 871 004